Home » Shop » Westinghouse 100 cm (40 inches) Pi Series Full HD Smart LED TV WH40SP08BL (Black)
Westinghouse 100 cm (40 inches) Pi Series Full HD Smart LED TV WH40SP08BL (Black)
Resolution 1920 x 1080
Refresh Rate 60 Hz
Included Components ‎1 LED TV, 1 Remote, 1 Manual, 2 Battery
Connectivity Technology Wi-Fi, USB, Ethernet, HDMI
Aspect Ratio 16:9
Product Dimensions 11D x 92.5W x 54.5H Centimeters
About this item
  • Sound: 30 Watts Output | Powerful Speakers with Crystal clear Audio; Smart TV Features : Westinghouse 40 inch LED Smart TV comes with wide viewing angle display and can connect devices through USB & HDMI | Supported Applications : Youtube, Prime Video, Sony Liv, Zee5
18 May - 22 May
83 People viewing this product right now!
Model ‎WH40SP08BL
Model Name ‎WH40SP08BL
Model Year ‎2022
Product Dimensions ‎11 x 92.5 x 54.5 cm; 6.6 kg
Batteries ‎2 AA batteries required.
Item model number ‎WH40SP08BL
Batteries Required ‎No
GSM frequencies ‎60 Hz
Refresh Rate ‎60 Hz
4.0 out of 5 stars
Best Sellers Rank #77,053 in Electronics (See Top 100 in Electronics)
#315 in Smart Televisions